Muhsin ERYILMAZ

  1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan Muhsin Eryılmaz, 1989 yılında kamu görevine başlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü ve Başkontrolörü olarak; 2004 yılına kadar Türkiye genelinde mahalli idarelerin (belediye ve bağlı kuruluşları, il özel idareleri) teftiş, soruşturma, araştırma-inceleme ve ön inceleme görevlerinde bulunmuş, 2004 - 2007 yıllarında ise İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini ifa etmiştir.

2008 yılında İçişleri Bakanlığı İç Denetçiliği görevine atanan Muhsin Eryılmaz, 15.01.2017 tarihine kadar bu görevi yürüterek, İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinde denetim ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur.

İçişleri Bakanlığı’nda Kontrolörler Başkan Yardımcısı, Başkontrolör, Kontrolör ve İç Denetçi olarak görev yaparken; kamu kurum ve kuruluşları ile birlik ve derneklerin mahalli idareler alanında düzenlediği birçok eğitim ve seminere konuşmacı olarak davet edilmiş, belediye ve il özel idarelerine ilişkin konularda konferans ve seminerler vermiştir. Yine bu dönemde belediye ve il özel idaresine ilişkin yazdığı makaleler bilimsel ve mesleki dergilerde yayınlanmıştır.

Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Eryılmaz, bazı Avrupa, ABD ve Güney Amerika ülkelerinde mahalli idareler uygulamalarına ilişkin inceleme ve gözlemlerde bulunmuştur.

Muhsin Eryılmaz, halen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Eryılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.