Bilgi Evi Öğrencileri Eğlenerek Öğreniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Bilgi Evi'nde eğitim gören öğrenciler, eğitimlerini eğlenerek öğreniyor. 

Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Bilgi Evi'nde eğitim gören öğrenciler, eğitimlerini eğlenerek öğreniyor. Öğrenciler akıl ve zeka, drama, halk oyunları, müzik, spor, kültür-sanat, bilişim ve kütüphane kulüp faaliyetlerinden faydalanıyor.

Halk oyunları, müzik, spor ve akıl zeka kulüplerinde turnuva şeklinde düzenlenen kulüplerde öğrenciler eğlenceli vakit geçiriyor. Drama kulübündeki öğrenciler olayları ve durumları canlandırarak ve empati yeteneğini geliştirerek öğreniyor. Kütüphane (okuma) kulübü öğrencileri ise kitapları okuyup her açıdan eleştirel boyutla tartışma günleri düzenliyorlar. Her ay Bilgi Evi öğrencilerinden en çok kitap okuyan öğrenciye ödüller verilip ayın kitap kurdu seçiliyor.

Bilişim kulüp öğrencileri, bilgisayar öğretmenleri eşliğinde bilişim ile ilgili tüm eğitimleri alırken, kültür ve sanat öğrencileri ise eğitmenler eşliğinde Diyarbakır'ı gezerek tanıyor. Birçok kursun bünyesinde bulunduğu spor kulübünde ise öğrenciler oyun oynayarak kazandıkları enerji ile derslerine daha fazla konsantre oluyorlar.

Resim Galerisi