Büyükşehir Belediyesi Saraç ailesini misafirhanesinde ağırlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar İlçesi'nde hurdacılık yaparak ailesini geçindirmek için yaşam mücadelesi veren Ayhan Saraç ve ailesinin temel ihtiyaçlarını karşılayarak, Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine yerleştirdi.

Diyarbakır’da hurdacılık yaparak eşinin tedavi masraflarını karşılayan ve evinin geçimini sağlamaya çalışan 46 yaşındaki Ayhan Saraç ile ailesi oturduğu evin kirasını ödeyemeyince ev sahibi tarafından evden çıkarıldı. Saraç ailesinin yaşam zorluğu gazetelere yansıması üzerine, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı harekete geçerek aile ile görüşüp Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesine yerleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ücretsiz hizmet veren Giysi Bankasından ailenin mont, pantolon, gömlek gibi giyim ihtiyaçları giderilirken aile bireyleri, Büyükşehir Belediyesi Misafirhanesine yerleştirildi. Ayhan Saraç ve ailesi Büyükşehir Belediyesi misafirhanesinin tüm imkan ve diğer hizmetlerden yararlanacak. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden da aileye nakdi yardım sağladı.

Saraç ailesi, barınma ve temel ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı öncelikle Sayın Güzeloğlu’na ve  Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

 

Resim Galerisi