Çocuklar Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Etkinliğiyle Coştular

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı’nda müzikli ve palyaçolu düzenlediği etkinlikte yüzlerce çocuk, oluşturulan parkurlarda kıyasıya yarıştı, eğlendi, stres attı ve vakitlerini spor yaparak geçirme şansı yakaladı. 

Çocukların kişisel ve bedensel gelişimleri için birçok etkinliğe imza atanDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19) salgınında alınan önlemler kapsamında dışarı çıkmalarına belirli gün ve saatlerde izin verilen minikler için Kent Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Yüzlerce çocuğun katıldığı etkinlikte spor aletlerinden çeşitli engellerin bulunduğu parkurlar kuruldu. Spor eğitmenlerin gözetiminde yapılan yarışlar oldukça çekişmeli geçti. Neşeli dakikalar geçiren çocuklar, spor sayesinde stres atma fırsatı buldu. Etkinliği daha cazip kılma amacıyla masal kahramanı kıyafetleri giyen palyaçolar çalınan müziklerle eğlenen çocuklara eşlik etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yarışmaya katılan ve parkuru tamamlayan tüm miniklere, çeşitli hediyeler ile etkinliğe katıldıklarına dair sertifika dağıttı.

Çocukların neşeli dakikalar geçirdiği ve stres attığı organizasyondan dolayı aileler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

Resim Galerisi