Engelli derneklerin temsilcileri Mızraklı’yı ziyaret etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı, Diyarbakır’da faaliyet gösteren engelli derneklerin temsilcileri ile bir araya geldi.

Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Güler İnal, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Akif Karakaş, Bedensel Engelliler Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Aslan, Umut Var Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Levent Baykara, Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Taş, Ortopedik Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nizamettin Karaçam, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yeşim Erman ve İşitme Engelliler Derneği Başkanı İslamhan Bayhan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti. Görüşmede engellilerin kentte yaşadığı sorunlar ele alındı, bu sorunlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Heyet adına konuşan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Akif Karakaş, Eşbaşkan Mızraklı’ya engellilerin kentte karşılaştığı sorunları iletti. Eşbaşkan Mızraklı ise, engelsiz bir kent oluşturmak için hizmet üretirken engelli yurttaşların ihtiyaçlarını ön plana aldıklarını ifade etti. Engellilerin yaşadıkları sorunların çözümü için yürütülen çalışmaları anlatan Mızraklı, engelsiz bir kent için herkesin üzerine düşen sorumluluğu bilmesi ve farkında olması gerektiğini belirtti. Eşbaşkan Mızraklı, yerel yönetimlerin bu konuda sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Resim Galerisi

Arama

Takvim'de ara

« Temmuz 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31