“Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” başlıyor

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” adı altında yeni bir çalışma başlatıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır İl Valiliği ve Kalkınma Bakanlığı ile ortaklaşa kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artırmak amacıyla “Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” adı altında yeni bir çalışma başlatıyor. Kent genelini kapsayacak olan çalışma Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenecek. Proje kapsamında okullarda kütüphaneler kurulacak, çocuk ve gençler ülkenin farklı yerlerini gezme fırsatı bulacak, yine çocuk ile gençlere yönelik çeşitli sanat kursları açılacak.

Dezavantajlı okullara kütüphane

“Diyarbakır Kültür ve Sanat Etkinlikleri” projesinde ilk etapta eğitime katkı sunmak amacıyla Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 5 dezavantajlı ilk, orta ve lise dengi okula kütüphaneler kurulacak. Okullara kurulacak kütüphanelerde öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kitaplar tedarik edilecek.

Sanat kursları

Aynı proje kapsamında kentte ikamet eden 150 dezavantajlı çocuğa, fotoğrafçılık, el sanatları, bağlama, gitar ve keman dersleri verilecek. Sanat kursları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile proje ortakları çocuk ve gençlerde yurttaşlık bilincini artırmak için kent içi ve dışına çeşitli geziler düzenleyecek. Genç ve çocuklar, kent içinde Eğil ilçesinin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret edecek. Kent dışı gezilerde ise Çanakkale ve İstanbul’un tarihi ve turistik yerleri gezilecek. 

Takvim'de ara

« Şubat 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Hava Durumu

Bulutlu

4°C

Diyarbakır

Bulutlu

Nemli 100%

Rüzgarlı 9.66 km/h

  • 03 Ocak 2019

    Bulutlu 9°C 3°C

  • 04 Ocak 2019

    Parçalı Bulutlu 10°C 4°C