Yardıma ihtiyacı olan aileler ziyaret ediliyor

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dayanışma duygularını artırma, yoksul ve dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Yardıma İhtiyacı Olan Ailelerin Evine Ziyaret” adıyla yeni bir çalışma başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı,dayanışma duygularını artırma, yoksul ve dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Yardıma İhtiyacı Olan Ailelerin Evine Ziyaret” adıyla yeni bir çalışma başlattı. Daha önce Diyar Masa’ya yapılan başvurular ve ekiplerin belirlediği yardıma muhtaç aileler ziyaret edilerek gıda kolileri dağıtılıyor. Şubat ayının başında başlayan uygulama bundan sonra süreklilik kazanarak devam edecek. Gıda kolileri Gezici Diyar Masa ekipleri tarafından dağıtılıyor. Tespit edilen aileyi ziyaret eden Gezici Diyar Masa ekipleri ayrıca aile ile bir görüşme gerçekleştiriyor, aile ile ilgili bilgilerin yer aldığı formunda doldurulduğu ziyarette daha sonra doldurulan formlar rapor haline getiriliyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni, yoksul ailelere dağıttığı gıda kolilerinin içinde makarna, sıvı yağ, domates salçası, şeker, nohut, mercimek, kuru fasulye, pirinç ve çay yer alıyor. Gıda kolilerinin yanında ailenin durumuna göre kahvaltılık ürünlerin yer aldığı paketlerde dağıtılıyor.

Çalışmalar kapsamında Gezici Diyar Masa ekipleri, Yenişehir ilçesi TOKİ Üçkuyular’da ikamet eden Çiçek ailesini ziyaret ederek aileye gıda kolisi ve kahvaltılık ürünlerin yer aldığı paket bıraktı. Çiçek ailesi yapılan yardımdan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

Resim Galerisi

Takvim'de ara

« Şubat 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Hava Durumu

Bulutlu

4°C

Diyarbakır

Bulutlu

Nemli 100%

Rüzgarlı 9.66 km/h

  • 03 Ocak 2019

    Bulutlu 9°C 3°C

  • 04 Ocak 2019

    Parçalı Bulutlu 10°C 4°C