Sayın Güzeloğlu: Millete hizmetkâr olmanın peşindeyiz

 

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ile beraberindeki heyeti kabulünde açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, millete hizmet etmek ile beklentilerini karşılamak için yola çıktıklarını, bu yolda milletin efendisi değil hizmetkârı olacaklarını söyledi. 

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ile beraberindeki heyet Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’na destek ziyaretinde bulunarak çalışmalarda başarılar diledi. Konuklarını Meclis Salonu’nda ağırlayan Sayın Güzeloğlu, yapılan destek ziyaretinden dolayı teşekkür etti. 

Bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Biz Şehit Aileleri ve Gaziler Güvenlik Korucuları bu belediye meclis salonunda bir zamanlar belediye meclis üyelerinin oturduğu bu koltuklarda da sizinle beraber olmaktan ayrıca bir mutluluk onur ve gurur duyduk. Bizi burada kabul ettiğiniz için çok anlamlı bulduk. Allah sizlere güç kuvvet versin. Güvenlik korucuları olarak da gene canlarımız ve kanlarımız pahasına milletimizin hizmetinde devletimizin emrinde zatı alinizin yanında olamaya devam edeceğiz. Göreve gelir gelmez de bir önceki belediyemiz tarafından mağdur edilen şehit ve gazi ailelerimizi süratli bir şekilde olması gereken görevlerine getirdiğiniz içinde ayrıca sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Millete hizmet etmek için yola çıktık.”

Millete hizmet etmek ve beklentilerini karşılamak için yola çıktıklarını aktaran Sayın Güzeloğlu, “Sizler bizim, en büyük değerimiz en büyük mesuliyetimizsiniz. Hayatını devletini, dini, milleti, bayrağı ve ezanı için şehit olarak feda eden kahramanlarımızın yakınları, aileleri ve aynı şehitlerle aynı safta mücadele eden, bugün aramızda olmaktan büyük onur duyduğum gazilerimizin ta kendisisiniz. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet ile muamele eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Şefaatlerinden bizleri de nasiptar eylesin. Burada bulunan bütün gazilerimizden ve aramızda olmayan gazilerimizden de razı olsun. Bu memleketi, bu toprakları her noktada bugün her açıdan, sınırda, içerde dimdik iradesi ve imanıyla nöbette olan bütün kardeşlerimden de razı olsun.” dedi.

“Gönül dünyamızda Diyarbakır’ın özel bir yeri var.”

Büyük bir devlet, büyük bir millet olduklarını ve bu iman ve inançla geleceğe kararlı bir şekilde yürüdüklerini vurgulayan Sayın Güzeloğlu, “ Diyarbakır bu yürüyüşün çok önemli bir şehri, bir kadim ve medeniyet şehri 10 bin yıllık bir geçmişi var. 639 yılından itibaren de İslam’la şereflenmiş ezan ve Kur’an şehri. Diyarbakır toprağı Peygamberler ve Sahabeler toprağı. Hak aşıklarının toprağı. Gönül dünyamızda Diyarbakır’ın çok özel bir yeri var. Cumhurbaşkanımız saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan’ın, dediği gibi Diyarbakır Türkiye’nin birlik ve beraberliğini mühür şehridir. Bu aziz ve kadim şehir, bölücü terör örgütünü uzantılarını ve iş birlikçilerinin bu gerçeğini perdelemesine, bu gerçeğini kapatmasına hamdolsun bugüne kadar aziz milletimiz ve sizler izin vermediniz, vermeyeceğiz İnşallah. Diyarbakır’ı bu duruşuyla, bu değerleriyle, bu zenginliğiyle ve güzellikleriyle geleceğe taşıyacağız. Hiçbir zaman Diyarbakır’ı bu ihanettin düşünce odaklarına bırakmadık, bırakmayacağız. İşte belediyede de öyle. Belediye millete hizmet için, milletin hayatına her alanda katkı koymak için, devletin kaynaklarını milletin emrine tahsis etmek için devlet organizmasının en önemli kurumsal bir varlığı.”şeklinde konuştu.

“Gönderilen her kuruşta milletin hakkı var.”

Gönderilen her bir kuruşta milletin hakkı var ve beklentisinin bulunduğuna dikkat çeken Sayın Güzeloğlu, “Ama biliyoruz ki ve biliyorsunuz ki bu kaynaklar millete değil Kandile harcandı. Millete hizmet için değil ihanette aktarıldı. Diyarbakır’ın gelişmesi ve kalkınması için değil de ihanet ideolojisinin her alanda güçlenmesine sarf olundu. Hiçbir devlet, hiçbir demokrasi, hiçbir hukuk devleti buna izin vermedi veremezdi. Bugün yapılan budur. Millete hizmet için var olan belediyenin milletin hizmetinde olması ve kaynaklarının da ihanete değil millete hizmet için harcanmasına dönük bir tasarruftur. Biz bu makamları milletimize hizmet için ve milletimize hizmetkar olmak için milletin hayır duasını almak için düşünüyoruz. Rabbim bizi bu yoldan mahcup etmesin. Millete hizmet ederek, milletin hayatına dokunarak iyileştirerek onların hayır duasını almayı nasip etsin. Amacımız bu, gayemiz bu.”dedi.

“Şehit ve gazi yakınları tekrar işlerine döndü .”

Biz millete efendilik değil hizmetkar olmanın peşinde olduklarını hatırlatan Sayın Güzeloğlu, “Devletin her kademesine devlet milletine hizmet için vardır şiarı ve düsturu içinde hizmet etmekteyiz. Şüphesiz ki en başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere, biliyorsunuz Büyükşehir Belediyesi içerisinde bu dört buçuk ay içerisinde en büyük emanetimiz şehit gazi ailelerimiz ve yakınlarımız iş akitleri feshedildi. Diğer belediyelerde de aynısını yaptılar. Onur duyulması, şükran duyulması, baş tacı edilmesi gereken şehit ve gazi ailelerimizin iş akitleri feshedilerek onların yerlerine bu ideolojik ihanetin temsilcileri uzantıları işe alındı. Ve hamdolsun bizim de ilk yaptığımız iş en büyük emanetimiz ve mesuliyetimiz olan şehit ve gazi ailelerinin yakınlarını tekrar işe başlatmak ve onları işle buluşturmak oldu. Şunu herkes bilmeli devletine bağlı, bu noktada milletine hizmet sevdalısı, dürüst, ihanetin dışında ve düşüncesinin uzağında herkese hizmet edeceğiz ve iş yapacağız. Ama asla ve kata bu zihniyeti temsil edenler, bu ihanetin yanında duranlarla da bir lahza ve bir an yan yana olmayacağız. Devletin bir kuruşunu bile bu ihanete değil asla ve kata kullanmalarına izin vermeyeceğiz.”ifadelerini kullandı. 

“Diyarbakır’ın kalkınması için çaba sarf edeceğiz.”

Sayın Güzeloğlu, “Derdimiz sevdamız milletimiz, Diyarbakırımız, sizler ve şüphesiz hizmet edeceğimiz siz değerli aileler. Şunu bilin ki önümüzdeki günlerde Diyarbakır’ın her alanda gelişmesi, kalkınması, daha iyiye gitmesinin çabasını sergileyeceğiz. Burada en büyük gücümüz milletimiz. Bakın atamanın yapıldığı günden beri Diyarbakır’ı karıştırmak, sokaklarında huzuru bozmak, her alanda Diyarbakır’ı eski günlerdeki özledikleri o kaosa taşımak çağrılarına rağmen Diyarbakırlı hemşerilerimiz icabet etmedi. Dik duruşuyla devletinin yanında olduğunu gösterdi. Ben hepsine sizin şahsınızda çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Onların duaları destekleri ve güvenleri ile biz işimize devam ediyoruz. Sevdamız Diyarbakır, işimiz Diyarbakır. Bu dertle dertleniyoruz. Diyarbakır’da yıllardır eksik kalan belediyecilik hizmetleri var. Geçtiğimiz kayyum döneminde bir kısmını tamamlayabilmiştik. Hala bu Büyükşehir’in yolda, suda, altyapıda hepiniz biliyorsunuz ciddi sıkıntıları var. Bunların bir açıklaması var. Eğer o gönderilen kaynaklar millete tahsis edilseydi, milletin emrine hizmet olarak harcansaydı bugün bu meseleler bitmişti. Ama Allah’ın izniyle bitireceğiz hepsini, sizlerin yardımıyla milletimizin duasıyla. Diyarbakır'da genel kurulda bir sözümüz vardı. Diyarbakır'da sizlere yakışır, bir bina yapacaktık. İnşallah en kısa zamanda projesini yapacağız. Şehit ve gazi ailelerimize, kahraman korucularımıza yakışır bir binayla sizleri buluşturacağız. Buda bizim size sözümüz olsun.”

Buluşmada Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ile beraberindeki heyet, Sayın Güzeloğlu’na şanlı Türk Bayrağı armağan etti. Sayın Güzeloğlu, konuklarıyla tek tek toklaşarak uğurladı.

Resim Galerisi