Sayın Güzeloğlu: Ne zaman ve nerede olursak olalım şehitlerimizi unutmayacağız

Diyarbakır Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç ve beraberindeki heyetin destek ziyaretinde konuşan  Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, vatanın sahip olduğu her türlü değeri bayrağın, ezanın, özgürlüğün şehitlerin emaneti olduğunu, bu sebeple ne zaman nerede olursak olalım şehitleri unutmayacaklarını belirtti. 

Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nadestek ziyaretleri sürüyor. Diyarbakır Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç ve beraberindeki heyet Sayın Güzeloğlu’nu ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını dilediler.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette  konuklarına hitaben konuşan Sayın Güzeloğlu şunları söyledi, “ Sizler bizim en değerli varlığımız aziz şehitlerimizin yakınlarısınız. Eşleri, kardeşleri, abileri, anneleri, babalarısınız. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Bizleri de onların şefaatini nail eylesin. Bu vatanın sahip olduğumuz her türlü değeri bayrağımız ezanımız özgürlüğümüz hepsi şehitlerimizin bize emanetidir. Onlar en değerli varlıklarını bu değerler için feda ettiler. Kara toprağı bizlere vatan eylediler. Allah onları yetiştiren ana babalardan razı olsun. Bu duruş oldukça biz ebediyete kadar İnşallah bu vatan toprağında hür ve bağımsız özgür yaşayacağız. Bayrağımız semalarda ezanımız semalarda hep dalgalanacak ve inleyecek. Allah'ın izniyle Türkiye gelecek her günü güçlenerek gelişerek yoluna devam edecektir. Ne zaman ve nerede olursak olalım şehitlerimizi unutmayacağız. Tabi şehitlerimizin yanında aynı safta ve aynı imanla mücadele eden gazilik şerefine erişen gazilerimizle unutmayacağız.”

 

‘İlk attığımız imza şehit ve gazi yakınlarının göreve iadesidir’

 

 “Devletimizin bütün kurumları bütün imkânları şehit ve gazi yakınlarımızın yanındadır onların emrindedir” diyen Sayın Güzeloğlu, “Bu açıdan işten çıkartılan şehit ve gazi yakınlarımızın meselesi bizim meselemizdir. Allah nasip etti hamdolsun ilk yaptığımız ilk attığımız imza da şehit ve gazi yakınlarının göreve iadesidir. Diyarbakır 10 bin yıllık bir medeniyet şehri. 639 dan bu yana İslam, iman ve ezan şehridir. Allah bozmasın. Allah birliğimizi, dirliğimizi, Diyarbakır’ımızın huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hamdolsun Diyarbakır'da fırsat vermiyor Bugün Diyarbakır'ın her tarafında Türkiye'de olduğu gibi huzur ve güven ortamı var. Sokaklarında ihanetin uzantılarının çağrısına uymayan onlara asla katılmayan, huzuru ve güveni koruyan Diyarbakırlılar var. Bu karardan itibaren sokakları karıştırmak ve huzur bozmak isteyenlere icabet etmeyen o duruşuyla Diyarbakır'da hakikaten bizlere güç ve güven veren başta Siz olmak üzere bütün Diyarbakırlı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

"Gelişmeyi ve kalkınmayı elbirliğiyle sağlayacağız"

 

Şehit ve gazi ailelerine yönelik  Valilik bünyesinde müdürlüğün bulunduğunu ifade eden Sayın Güzeloğlu,"Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü şimdi Diyarbakır Büyükşehir Belediyemiz de aynı anlamda çalışacak,karşılıklı olarak tüm meseleleri takip edecek ve İnşallah her türlü ihtiyacı karşılayacak bir kurumsal teşkilatlanmayı kuruyoruz.Ortaya çıkacak her meselede bu gibi dilek, talep ve projelerde toparlanma sürecinde şimdi bir organizasyon sürecindeyiz en kısa zamanda tamamlıyoruz. Başkanlarımız üzerinden her biriniz kamu çalışanı kurumlarımız üzerinden yapılması gerekeni, şehidin anısını yaşatmayı, şehidin manevi hatırasını yaşatmayı sağlamak başta olmak üzere hepsini yapıyoruz. Yeter ki Allah önce iman, sonra, sağlık ve fırsat versin.Bir büyük mesuliyetteyiz Allah Mahçup etmesin. Millete hizmet etmeyi nasip etsin.Bu milletin her bir kör kurşunu artık milletin evine tahsis ettik. Diyarbakır'ın bütün kaynaklarını Diyarbakırlıların emrindedir. Diyarbakır'da yapılacak her hayırlı işte Büyükşehir Belediyesi'nin şüphesiz bu mesleğin içindedir.Milletin kaynakları millete tahsis edilmelidir. Göreceksiniz İnşallah çok kısa zamanda milletimize çok önemli değişimi, gelişmeyi kalkınmayı el birliği ile sağlayacak. Ben güveniniz ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.Her birinize ayrı ayrı ve sizin şahsınızda bütün değerli şehit ve Gazi ailelerimize 17 ilçeden teşrif eden her birinize ve sizlerin şahsında bütün değerli kardeşlerime sağ olun var olun diyorum” diye konuştu.

Resim Galerisi