Sayın Güzeloğlu, Miilet Kıraathanesi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, 31 Mart sonrası işlevsiz hale getirilen ve görevlendirme sonrası yeniden gençlerimizin hizmetine sunulan Millet Kıraathanesinde incelemelerde bulun arak, gençlerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Sayın Güzeloğlu, “HDP yönetiminde raflardan kitapların indirildiği çocuk korosunun kapatıldığı bilgisayar sınıfının ve eğitiminin işlevsizleştirildiği ve bir yandan da bu çok önemli katkı ve değer sunan birimin kendi içinde terk edildiği bir süreç yaşandı.” dedi.

 

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, 31 Mart sonrası işlevsiz hale getirilen ve görevlendirme sonrası yeniden gençlerimizin hizmetine sunulan Millet Kıraathanesinde incelemelerde bulundu.

Millet Kıraathanesi’nde kitap okuyan ve ders çalışan gençlerle bir araya gelen Sayın Güzeloğlu, gençlerle yakından ilgilendi. Gençlerle sohbet eden Güzeloğlu, talepleri dinledi.

 

Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesi’nin kent için önemine dikkat çeken Sayın Güzeloğlu,  şöyle konuştu:

 

“Türkiye'de ilk açılan Bilgi Evi ve Millet Kıraathanesi binamızdayız. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak Diyarbakır'da bütün vatandaşlarımıza istek ve becerileri doğrultusunda yetiştirme kursları olarak, özellikle öğrencilerimize ve gençlerimize bilgi temelli ders ve dersi çalışma konusunda yardımcı kurslar olarak çok önemli bir hizmet veren binamızdayız. 2018 yılında açıldığından bu yana 31 Mart sonrası seçim sonrası gelen HDP yönetimine kadar yüzbinlerce insanımıza gencimize çocuğumuza gerçekten çok önemli katkılar sunan her birisinin geldiğinde beklentisi doğrultusunda ister derse çalışma ister Kendini yetiştirme kursları isterse müzikten bilgisayara kadar Bugün artık vazgeçilmez toplumsal talepler noktasında çok önemli hizmetler sunan bir merkezimizdi. “

 

“HDP yönetiminde raflardan kitaplar indirildi”

 

HDP yönetiminin 31 Mart sonrası buraları işlevsiz hale getirdiğini belirten Sayın Güzeloğlu; şunları söyledi:

 

 “Fakat ne yazık ki ve acı ki görevlendirme öncesinde HDP yönetiminde raflardan kitapların indirildiği çocuk korosunun kapatıldığı bilgisayar sınıfının ve eğitiminin işlevsizleştirildiği ve bir yandan da bu çok önemli katkı ve değer sunan birimin kendi içinde terk edildiği bir süreç yaşandı. Gördüğünüz fotoğraflarda da teslim aldığımız dönem anı, kitapları raflardan indirilen, bilgisayar, müzik ve diğer etkinlikleri kapatılan bir tablo olarak görüyorsunuz. Şüphesiz bunu kabul etmek en değerli varlığımız güvencemiz olan gençler ve çocuklarımız üzerinde gelecekteki beklentilerimiz noktasında bu eksiklikleri sürdürebilmek mümkün değildir.”

 

“Çok kısa süresinde güçlendirerek hizmete açtık”

 

Görevlendirme sonrası Millet Kıraathanesini yeniden gençlerin hizmetine sunduklarını belirten Sayın Güzeloğlu, şöyle konuştu:

 

“Çok kısa bir süre içerisinde ilk açıldığından ve devrettiğinden çok daha güçlü bir şekilde gerek kitaplar gerekse diğer teknik altyapıları güçlendirerek hizmete açtık. Bugün yeniden o ilgiyi ve yeniden gerek vatandaşlarımızın gerekse öğrencilerimizin tekrar buluştuğunu görmekten de büyük bir mutluluk duydum.Şununaltını çiziyorum il genelinde sadece merkezde değil 17 ilçemizin her birinde millet kıraathaneleri,bilgi evleri, çocuklarımızın yetiştirme kursları, yetişkinlerimizin bizlerden beklentileri olan her türlü sosyal belediyecilik imkânları sağlanacaktır. Bugün de bunu tekrar sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.”

Resim Galerisi