BASINA VE KAMUOYUNA

Yaşamını yitiren Abdullah Biroğul'a ilişkin zorunlu açıklama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde taş ustası olarak çalışan mesai arkadaşımız Abdullah Biroğul dün (09.07.2024) öğlen saatlerinde ana hizmet binamızda lavabo ihtiyacını gördüğü esnada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Öncelikle Biroğul'a Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı, yakınlarına, dostlarına ve çalışma arkadaşlarına sabır diliyoruz. Belediyemizin tüm çalışanları olarak, bu talihsiz ölüm karşısında üzgünüz, yastayız ve ailenin acısını bir kez daha paylaşıyoruz. 

Ancak, yaşanan bu talihsiz ölüm üzerinden belediyemizin yönetim kademesi ve çalışma arkadaşlarımız, belirli bir çevre tarafından sistemli olarak sorumluluk yüklenerek, hedef alınmaktadır. Bundan kaynaklı kamuoyunu bilgilendirmeyi zorunlu gördük.

Bununla ilgili rahmetli Biroğlu’nun özlük dosyasında yaptığımız inceleme sonucunda, 04.08.2007 tarihinde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde işe başladığı ve yaşamını yitirdiği güne kadar da aynı birimde çalıştığı kayıtlarda mevcut. Biroğul'un ileri sürüldüğü gibi önceden bilinen bir kalp rahatsızlığı veya işine engel olacak herhangi bir hastalığı bulunmamaktadır. Mobbing, azarlama, zorla çalıştırma gibi iddialara dair de Biroğul'un yönetime iletmiş olduğu tek bir şikayet dilekçisi, başvurusu veya sözlü ifadesi bulunmamaktadır. Aksine Biroğlu, mesai arkadaşlarıyla uyumlu, barışık ve herkes tarafından sevilen, takdir gören bir çalışma arkadaşımızdı. 

Yönetim kademimize yönelik ithamları reddediyoruz ve bu konuda takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. 

Saygılarımla,

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah GÖRDÜK

 

Bu kategoriden diğerleri: « BASINA VE KAMUOYUNA