Kocaköy Ulu Cami restorasyonu tamamlandı

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaköy ilçesinde restorasyonu tamamlanan 1370 yıllık camide Cuma namazını kılıp incelemelerde bulundu.

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla restorasyon çalışması başlatılan Kocaköy Ulu Cami restorasyonu tamamlandı. 640 yılında inşa edilmiş olan 1370 yıllık tarihi geçmişi bulunan Ulu Cami, Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Kültür Varlıklarının Korunmasına ait Katkı Payı Fonu ile sağlanan 1 milyon 6 bin 664 liralık finans desteği ile restorasyon çalışmaları tamamlanarak ibadete açıldı. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaköy’ü ziyaret ederek restorasyon çalışması tamamlanan camide Cuma namazını kıldı. Sayın Güzeloğlu’na  Kocaköy Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilli Yasin Yunak, ilçe Emniyet Amiri Hakan Sezer, İlçe jandarma Komutanı J. Yüzbaşı.  Bayram Kırım, İl Müftü V. Nihat Koç, İlçe Müftüsü Nihat kömür ve vatandaşlar eşlik etti.

Kocaköy ilçesinin tek tescilli tarihi yapısı olan Ulu Cami’de Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Cuma namazını vatandaşlarla birlikte kıldı. Cuma namazının ardından camide incelemelerde bulunan Güzeloğlu, görevlilerden caminin tarihi ve yapılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Camideki incelemelerini tamamlayan Güzeloğlu, cami önünde vatandaşlara pilav ve kavurma ikram etti. Güzeloğlu, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Cami yakınlarında bulunan Şeyh Şerafettin ve Şeyh İsmetullah türbelerini de ziyaret edip dua edip ilçeden ayrıldı.

Resim Galerisi

Arama

Takvim'de ara

« Aralık 2020 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31