Diyarbakır’ın tarihi ve doğal güzellikleri kenti süsleyecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla kent ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini vurgulamak amacıyla dekoratif şehir aydınlatmaları çalışmasını başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtmak ve kente estetik katmak amacıyla dekoratif şehir aydınlatmaları çalışmasını başlattı. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Yolu, Seyrantepe Köprülü Kavşağı, havaalanı, otogar, Ofis Altgeçit ve Alipınar Köprüsü’nde ışıklı dekoratif şehir aydınlatmaları tasarım uygulamaları yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında; dekoratif şehir aydınlatma tasarım uygulamalarının ilki Seyrantepe ve Diclekent Köprülü Kavşağı’nda yapıldı. Işıklı slogan uygulamalarının dışında içlerinde kenti en iyi tanıtan ve en estetik fotoğraflarını barındıran pilon tabelalar uygulanacak. Bu uygulamaların 8 adeti Seyrantepe Köprülü Kavşağı ayaklarına giydirilecek, 2 adeti otogar mevkiinde, iki adeti ise havalimanı içinde konumlandırılacak.

Mart ayının sonuna kadar tamamlanması planlanan çalışmaların tamamlanmasıyla kent estetik açıdan değer kazanacak ve ziyaretçilere kendini anlatan bir niteliğe kavuşacak.

 

 

Resim Galerisi