Bu sayfayı yazdır

Büyükşehir Belediyesi'nden Esnaf Ve Vatandaşlara Koronavirüs Bilgilendirmesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Koronavirüse (Covid-19) karşı koruma tedbirlerini içeren broşürleri dağıtarak vatandaşların kurallara uymalarını istedi.

Dünya genelinde hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı çeşitli tedbirler alan ve kent genelinde sürekli dezenfekte çalışmalarını yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri aracılığıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan koronavirüse karşı koruma tedbirlerini içeren el broşürlerini vatandaşlara dağıtmayı sürdürüyor.

Sur İlçesi Gazi, Melikahmet ve Hz. Süleyman caddelerinde esnafı ziyaret eden Zabıta ekipleri, koronavirüs tehdidine karşı uymaları gereken kuralları hatırlattı. Alışveriş yapan vatandaşların da sosyal mesafe kurullarına uymalarını isteyen Zabıta ekipleri, esnaf ve vatandaşlara içinde ‘Yeni Koronavirüs Nedir’, ‘Yeni Koronavirüs Nasıl Bulaşır’, ‘Yeni Koronavirüs Belirtileri Nelerdir’, ‘Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır’, ‘Belirtileri Varsa Neler Yapılmalıdır’ ile ‘Sıkça Sorulan Sorular’ başlıklarının yer aldığı broşürleri dağıttı.

 

Resim Galerisi