Bu sayfayı yazdır

Büyükşehir Belediyesi toplu yaşam alanlarına el dezenfekte üniteleri yerleştirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla Koronavirüs salgınına karşı vatandaşların yararlanması için il genelinde toplu yaşam alanlarına el dezenfekte üniteleri yerleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dünya genelinde hızla yayılan ve kentimizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı il genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren toplu taşıma araçları, ticari taksiler, cadde ve sokaklar, kamu ve özel kuruluşlar başta olmak üzere kentin her köşesinde dezenfekte çalışmalarını başlatan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla Koronavirüs salgınına karşı toplu yaşam alanlarına, kamu ve özel kuruluşlara el dezenfekte üniteleri yerleştirdi.

Büyükşehir Belediyesince hazırlanan el dezenfekte üniteleri, Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Dicle Üniversitesi Hastaneleri, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, havalimanı, otogar, İŞKUR binaları, Kredi Yurtlar Kurumu yurtları, PTT şubeleri başta olmak üzere kentte hizmet veren tüm kamu ile özel kurum ve kuruluşlara bırakıldı.

Hastanelere gitmek zorunda kalan vatandaşlar başta olmak üzere toplu yaşam alanlarını kullananlar, Büyükşehir Belediyesi’nin ülkemizdeki ilk vakanın görüldüğü günden beri kentte çok önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydederek el dezenfekte ünitelerinin yerleştirilmesinden dolayı Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu ile Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Resim Galerisi