Bu sayfayı yazdır

Büyükşehir Belediyesi 10 Bin Aileye Gıda Yardım Kolisi Dağıtıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce 17 ilçede 5 bin aileye dağıtığı gıda kolilerini, Koronavirüs salgını sebebiyle Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla 10 bin aileye yükseltilen gıda yardım kolilerini dağıtmaya devam ediyor.

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla her ay 17 ilçede 5 bin aileye dağıtılan ve Koronavirüs salgını sebebiyle 10 bin aileye çıkartılan gıda yardım kolilerinin dağıtımına başladı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinden temin ettiği gıda yardım kolileri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen maddi durumu iyi olmayan ve dezavantajlı ailelere teslim ediliyor.

Dağıtımı devam eden 23 kilogramlık gıda yardım kolileri içinde kuru fasulye, un, makarna, kırmızı mercimek, nohut, bulgur, pirinç, ay çiçek yağı, şeker ve salça bulunuyor. Her ay düzenli olarak 23 kilogramlık gıda yardım kolisi Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın organizasyonuyla dağıtılmaya devam edilecek.

Resim Galerisi