Büyükşehir Belediyesi ‘Anne-Çocuk’ etkinlikleri başlattı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı hem psikolojik hem de sosyo-kültürel çalışmalardan mahrum kalan çocuklara ve velilerine destek vermek amacıyla ‘Anne-Çocuk’ etkinlikleri başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evi’nde eğitim gören ve Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı yaklaşık 6 aydır derslerinden ve etkinliklerden uzak kalan çocuklar için yeni bir çalışma başlattı. ‘Anne-Çocuk’ adıyla başlatılan etkinliklerde çocukların salgın nedeniyle yaşadığı psikolojik sorunlar ailelerin de katılımıyla en aza indirilmesi amaçlanıyor. Her hafta farklı çocuklar ve velileri ile düzenlenmesi planlanan etkinlikler Koronavirüs tedbirlerine uyarak tarihi ve açık hava mekanlarında gerçekleşecek.

İlk etkinlik alanında uzman rehber öğretmenler eşliğinde Dağkapı ve İçkale’de gerçekleşti. Etkinlikte annelere bu süreçte çocuklarıyla nasıl bir iletişim halinde olması gerektiği ve psikolojik olarak çocuklara nasıl destek verileceğiyle ilgili bilgiler verildi. Rehber öğretmenler annelere eğitimin yanında çocuklar için hazırladıkları akıl ve zeka oyunlarını oynatarak, bulundukları tarihi mekanlar hakkında da bilgiler verdi.

Yaşanan salgın sürecinde çocuklarının çok etkilendiğini anlatan veliler, düzenlenen etkinlikten çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. Velililer etkinlikten ve gösterilen ilgiden dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Resim Galerisi

Arama

Takvim'de ara

« Mayıs 2022 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31