Coşkun Zerzavan Kalesi'nin hikayesini anlatacak

Büyükşehir Belediyesi'nin koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu ay online sistemle düzenlediği Aralık 2020 Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında "Kadim Şehir Diyarbekir Şehir Sohbetleri" programında Doç. Dr. Aytaç Coşkun Roma Sınır Garnizonu Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı'nın hikayesini anlatacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin pandemi nedeniyle bu ay online sistem üzerinden düzenlediği içeriğinde söyleşi, sergi, tiyatro, anma ve masal anlatımlarının yer aldığı Aralık 2020 Kültür Sanat Etkinlikleri vatandaşların evlerine konuk olmaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bu ay ki etkinliklerinde kentin tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan Zerzavan Kalesi ve Mithras Tapınağı'nı mercek altına alıyor. "Kadim Şehir Diyarbekir Şehir Sohbetleri"nin bu ay ki konuğu Zerzavan Kalesi ve Mithras Tapınağı kazı çalışmalarına önderlik eden Doç. Dr. Aytaç Coşkun olacak. Coşkun tarihi alanlar hakkında izleyicilere bilgiler aktaracak.

21 Aralık saat 18:00'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi YouTube ( @diyarbakirbld ) hesabından izleyicilerle buluşacak etkinliğin moderatörlüğünü Zuhal Çelebi Deniz üstlenecek.