Büyükşehir Belediyesi’nden OSB’de çalışan kadınlara ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlileri, Organize Sanayi Bölgesi’nde kadın istihdamına destek veren işletmeleri ziyaret ederek çalışan kadınlarla bir araya gelip sorun ve taleplerini dinledi.

Kadınların toplumsal konumlarının güçlendirilmesi amacıyla birçok mesleki eğitim programı düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (DİKASUM) Şube Müdürlüğü, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kadın çalışan sayısı fazla olan ve yöneticisi kadın olan fabrika ve işletmeleri ziyaret etti. Ziyaretler öncesi göreve yeni başlayan OSB Başkanı Mustafa Fidan’ı da ziyaret eden Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker öncülüğündeki kadınlar, OSB Başkanı Mustafa Fidan’a görevinde başarılar diledi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker ve DİKASUM Şube Müdürlüğü görevlileri, daha sonra kadın çalışan sayısı fazla olan veya yöneticisi kadın olan fabrika ve işletmeleri ziyaret etti. Söz konusu fabrika ve işletmelerde bulunan kadın çalışanlarla bir araya gelen Eker, çalışan kadınların talep ve sorunlarını dinleyip çözüm noktada fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretlerinin sonunda çalışan kadınların yeni yılını kutlayan Eker, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve içinde kahve, kolonya ve hijyen seti bulunan çantaları kadınlara hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Diyarbakır’da kadın istihdamına önem veren fabrika ve işletmelere yönelik ziyaretlerini sürdürecek.

Resim Galerisi