Büyükşehir yaşlıları unutmadı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında 17 ilçede 65 yaş üstü yaşlılara hijyen ile temizlik ürünleri dağıttı.

Aktif Yaşlanma ve Koordinasyon Merkezi projesiyle yaşlıların hayatlarını kolaylaştırmak için evde bakım, tadilat ile (hastane, resmi kurumlar vb) refakat hizmetlerini aksatmadan sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanlığı’nın ortaklaşa gerçekleştirilen YADES kapsamında 17 ilçede 65 yaş üstü yaşlılara hijyen ile temizlik ürünleri dağıttı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, projede sisteme kayıtlı bulunan 65 yaş üstü vatandaşları ikamet ettikleri evlerinde ziyaret ederek paketleri hak sahiplerine tutanak karşılığında teslim etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, aynı çalışma kapsamında gazilerinde kapısını çalarak unutmadı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Aktif Yaşlanma Merkezi personeli,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ne kayıtlı tüm üyelere hijyen ve temizlik paketleri dağıttı.

65 yaş üstü vatandaşlar, kendilerini unutmayıp kapılarını çalarak paketleri dağıtan personele ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

Resim Galerisi