Öğrencilerden Orman Haftası mesajı: “Geleceğimize Sahip Çıkalım”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evi ve Akademi Lise öğrencileri "Orman Haftası"nı kutladı.

 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Merkez Bilgi Evi, Sümerpark Bilgi Evi ve Akademi Lise öğrencileri 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

 

Pandemi nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kuralları dikkate alınarak yapılan etkinliklere eğitmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Eğitmenler, Orman Haftası kapsamında öğrencilere Türkiye’de yaşam alanı bulan ormanlık alanları tanıtarak ormanda yer alan ağaçlar hakkında bilgi verdi. Orman konusunda öğrencilerin daha çok duyarlı olması adına öğrencilere sunumlar yaptı, kısa filmler izletti.

 

Fen ve Teknoloji kulübüne üye öğrenciler, eğitmenleri eşliğinde ormanın çevreye ve insanlara olan faydaları, ormana verilen zararlar ve orman yangınları esnasında neler yapılması gerektiğini konu edilen gösteriyi sergiledi. Öğrenciler, gösteride orman yangınları esnasında neler yapılması gerektiğini ve ormanda kaybolma esnasında doğadan faydalanarak nasıl yön bulabileceklerini öğrendi.

 

Öğrenciler, ormanların canlı yaşamı için önemini hatırlatarak herkese “Geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım.” çağrısında bulundu.

Resim Galerisi