Konuklar doğanın güzellikleriyle karşılanacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yonca Kavşağı’nda yaptığı çevre düzenleme çalışmasıyla kentte gelen yerli ve yabancı turistleri, doğanın güzellikleriyle karşılayacak.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kente gelen konuklarda önemli bir izlenim bırakan şehir, giriş ve çıkışlarında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 

Büyükşehir Belediyesi, kentin kimliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olan uluslararası havalimanı girişinde yer alan Yonca Kavşağı’nda peyzaj çalışmalarına başladı. Ekipler, peyzaj düzenlemesi için Yonca Kavşağı’na 350 tonluk 2 su deposu kurdu ve alanı ağaç, çalı ve mevsimlik çiçek dikimine uygun hale getirmek için toprak takviyesi yaptı.

 

3 bin ağaç, 40 bin çalı ve çiçekler dikildi

 

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kentte gelen tüm misafirlere hitap etmesi için Yonca Kavşağı’na farklı türlerde 3 bin ağaç dikti.

Ekipler, refüj ve kavşaklara dikilen ağaçların daha iyi şekilde görünmesini sağlamak için farklı tür ve renklerde 40 bin çalı ve çiçek dikti.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, alanın örtüsünün yeşil bir görünüme kavuşması için ağaç ile çalı dikilen yerlerde boşluk kalan bölümlere rulo çim serdi.

Resim Galerisi