DİSKİ, içme suyu sorunlarını çözüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Bismil ilçesi Aralık Mahallesinde içme suyu sorununu çözmek için proje çalışmalarına başladı.

 

DİSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyunu bireysel sondaj kuyularından karşılayan Aralık Mahallesi Kooperatif Mezrası sorununu çözmek için çalışma başlattı.

Mahalle sakinleri DİSKİ’den abonelik talebinde bulunarak içme suyundan faydalanmak istediklerini belirtmesi üzerine DİSKİ ekipleri yerinde fizibilite çalışmalarına başladı.

Çalışmalar tamamlandığında Aralık Mahallesi’ne içme suyu DİSKİ’ye bağlı sondaj ve depodan verilecek.

 

Şentepe Mahallesi’nde Bakım ve Onarım Yapıldı

 

Şentepe Mahallesi 94. Sokaktaki içme suyu hattında meydana gelen arızanı giderilmesi için DİSKİ ekipleri bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Aralık ve Şentepe Mahallerinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

Tutşi, “Vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz yoğun bir tempoda çalışıyor. Personellerimiz, hemşehrilerimizin sorunlarını ortadan kaldırmak için sahada üstün gayret gösteriyor. Hemşehrilerimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Resim Galerisi