Bu sayfayı yazdır

Fetih Haftası etkinlikleri başladı

Büyükşehir Belediyesi'nin, Diyarbakır’ın Fethi’nin 1382’inci yıldönümü dolayısıyla hazırladığı etkinlikler başladı.

Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır kutlanmayan Diyarbakır’ın Fethi için vatandaşlara yönelik hazırladığı zengin içeriğe sahip olan etkinliklerle kentte 7 gün boyunca fetih coşkusunu yaşatacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın, salgın nedeniyle çevrimiçi düzenleyeceği sohbet, şiir, sergi, panel, bilgi yarışması, çocuklara yönelik animasyon ile eğitici kukla, belgesel film gösterimi, dengbej divanı ve konserlerle vatandaşların evlerine konuk olacak.

“Dünden Bugüne Diyarbakır” fotoğraf sergisi sanal ortamda

Bugün başlayan Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında diyarbakirsergi.com adresinden “Dünden Bugüne Diyarbakır” fotoğraf sergisi sanal ortamda ziyaret edilebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde, fotoğraf sergisini Sümerpark Sanat Galeri’sinde yakından inceleyebilecek.

Bugün saat 20:00’da Şiir Kapısı Diyarbakır Fetih Şiirleri’ne yer vererek vatandaşlarla buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi, bugün saat 21:21’de düzenleyeceği “Kimim Ben?” bilgi yarışmasına katılanlara Diyarbakır’ın Fethi ile ilgili sorular yöneltilecek.

Dengbejler, saat 21:30’da kuracakları divanda klamlarında bu defa Diyarbakır Fethi’ne yer verecek.

Sokaklarda fetih coşkusu yaşatılacak

Büyükşehir Belediyesi, Fetih Haftası’nda kentin cadde ve sokaklarında Gezici Otobüs’le vatandaşlara konser verecek.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakırlılara fetih coşkusunu yaşatmak amacıyla 24-27 Mayıs arasında Gezici Otobüs vasıtasıyla Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde vatandaşlara müzik ziyafeti sunacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Kent Konservatuarı müzisyenlerin yer alacağı Gezici Otobüs, vatandaşlara tasavvuf, Diyarbakır Fethi ile ilgili eserler, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkıları seslendirerek Diyarbakır Fethi’nin 1382’inci yıldönümünü kutlayacak.

24 Mayıs’ta Yenişehir, 25 Mayıs’ta Bağlar, 26 Mayıs’ta Kayapınar, 27 Mayıs’ta Sur ilçesinin sokak ve caddelerinde yaklaşık 3 saat canlı müzik dinletisi gerçekleştirecek. 

Resim Galerisi