Tiyatro kursları kayıtları başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ilgi duyanlara yönelik ücretsiz açacağı uygulamalı tiyatro kursları kayıtları başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kurs ve etkinliklerle her yaştan Diyarbakırlı’yı kültür ve sanat aktiviteleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, tiyatro alanında yeteneklerini ortaya koymak ve kendini geliştirmek isteyenler çocuk ve yetişkinler için tiyatro kursları açacak.

Kurslarda yetişkinler profesyonellik yolunda ilerlerken, çocuklar da tiyatro sahnesine ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşayacak.

Kurslardan faydalanmak isteyenler https://form.jotform.com/210831985366968 linkindeki formu doldurarak başvuruda bulunabilecek.

Bugün başlayan kurs kayıtları 10 Ekim Pazar günü sona erecek.

Uygulamalı tiyatro dersleri için 18 yaş ve üstü, drama eğitimleri için 9-12 yaş aralığı ile 18 yaş ve üstü, halk dansları için ise 12-15 yaş aralığındaki kursiyerler kabul edilecek.

Öğrenciler kurslarda; temel oyunculuk, sahne tasarımı, metin inceleme, sahne bilgisi, dekor, kostüm, aksesuar, kukla ve temel makyaj konularında eğitim alacak.