Bismil taksi plakası ihalesinin birinci etabı yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil’de 29 yıl süreyle çalışacak olan 130 ticari taksi için düzenlenen ihalenin ilk etabı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, Bismil’de taksi taşımacılığını kayıt altına almak, korsan taşımacılığı önlemek, taksi hizmetlerini bir düzen içerisinde sürdürmek ve gerekli denetimleri sağlamak amacıyla 29 yıl çalışacak olan ticari taksiler için ihale düzenledi.

Bismil mücavir alan sınırları içerisinde bulunan 8 taksi durağında çalışacak olan toplam 130 ticari taksi plakası için ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü yapıldı.

Ali Emiri Kongre Merkezinde yapılan ihalenin ilk oturumunun komisyon başkanlığını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan yaptı.

Gerçekleştirilen ihalenin ilk etabında Belediye Durağı, Merkez İstasyon Caddesi Durağı, Fatih Mahallesi Durağı ve Nokta (Darlı Yolu) Durağı için 2 başvuru yapıldı.

Her bir ticari plaka için KDV hariç 100 bin lira muhammen bedel belirlenen ihalede, Belediye Durağında çalışacak olan 21 TT 4001 ve 21 TT 4002 numaralı ticari taksi plakaları için 102 bin lira teklif verildi.

Diğer plakalar için başka teklif veren olmayınca ihale tamamlandı.

4 durakta 70 plaka için yapılan ihalenin 1. Etabı ile bugün tamamlandı. Yarın yapılacak Hastane Durağı, Toki Durağı, Sanayi Durağı, Siteler ve Üniversite duraklarında çalışacak 60 ticari taksi plakası için ikinci etap gerçekleştirilecek.

Resim Galerisi