Borç yapılandırmasından 22 bin 97 abone faydalandı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 7256 Sayılı Yapılandırma Yasası’ndan su borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen 22 bin 97 abone yararlandı.

DİSKİ, 30 Eylül itibariyle sona eren 7256 Sayılı Yapılandırma Yasası’ndan toplam 26 milyon 155 bin 680 lira borcu yapılandırdı. Yapılandırmakapsamında16 milyon 13 bin 195 lira ödeme yapan aboneler,10 milyon 142 bin 485 lirayı ise taksitlendirildi.

Yapılandırma gelirleri yatırıma dönüşecek

DİSKİ, yapılandırma sonucu tahsil edeceği 26 milyon 155 bin 680 lirayı vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla kentte yapılacak içme suyu ve altyapı yatırımlarına dönüştürecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kar amacı gütmeyen hizmet odaklı bir kuruluş olduklarını ifade etti.

Tahsilatların yapılıp kayıp ve kaçak oranlarının azaltılmasının vatandaşlara daha çok hizmet anlamına geldiğini belirten Tutşi, şöyle konuştu:

“Kurum olarak enerjimizi kayıp ve kaçak, alacaklarla harcamak yerine; vatandaşlarımızın düzenli ödeme yapmasıyla yatırım ve projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Diyarbakır’ımızda yatırımlarımıza hız vermek istiyoruz. Aldığımız her kuruşu tüm gücümüzle vatandaşlarımıza yatırım hizmeti olarak döndüreceğiz.”