28 bin genç ve çocuğa eğitim-spor desteği verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 2021’de eğitimden, spora birçok gerçekleştirdiği faaliyetlerden 28 bin 620 genç ve çocuk faydalandı.

Büyükşehir Belediyesi, gençlere ve çocuklara yönelik eğitim, spor, kültür ve sosyal alanlarda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 2021 eğitim döneminde Bilgievi, Akademi Lise ve Yatılı Kız Yurdu aracılığıyla, binlerce çocuk ve genç öğrencinin başarı grafiğini yukarıya taşıması amacıyla ücretsiz yüz yüze ve çevrimiçi eğitim hizmet verdi.

2’si merkez, Hani Gürbüz ve Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar olmak üzere  4 bilgievinden 7 bin 250 çocuk, 2’si merkez ve Silvan El Cezeri olmak üzere toplam 3 akademi lise’de 7 bin genç, üniversiteye hazırlanan 220 genç kız ise ücretsiz yurttan faydalandı.

Öğrencilere ücretsiz kitap

Öğrencilerin geleceklerine yön vermesi amacıyla Bilgievleri, Akademi Liseler ve Kız Öğrenci Yurdu oluşturan Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin daha çok kaynaktan ders çalışabilmesi için kitap desteğinde bulundu.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca eğitim-öğretim döneminde belirlediği takvim çizelgesi kapsamında 4 bin 200 ortaokul, 2 bin 800 lise öğrencisi olmak üzere toplamda 7 bin öğrenciye 55 bin 200 yardımcı, LGS, AYT ve TYT kitabı dağıtıldı.

"Spor okulu projesi”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, “Uyanış Gençlik” mottosuyla 2021’de çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak, yaz tatilini sporla geçirmelerini sağlamak için "Spor okulu" projesi kapsamında ücretsiz spor okulları açtı.

Atletizm, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, kort tenisi, karate, kickboks, taekwondo, güreş, dart, satranç, judo, masa tenisi, badminton, çim hokeyi, jimnastik, hentbol branşlarında 46 salon, tesis ve sahada devam eden eğitimlerde alanında yetkin 134 eğitmen görev aldı. 12 ay boyunca kesintisiz spor eğitimden 11 bin 320 çocuk yararlandı.

Yıl boyunca devam eden spor okullarında gençler, çocuklar ve amatör sporculara  62 bin 946 malzeme dağıtımı yapıldı.

Gençlik kampında gençler güzel vakit geçirdi 

Büyükşehir Belediyesi, tatil yapma imkânı bulunmayan dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kampı konuklarını ağırladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin mahallesinde yer alan Gençlik Kampı’nda tatil yapma imkânı bulunmayan dezavantajlı gençler doyasıya eğlendi. 9 hafta süren Gençlik Kampından toplam 1200 genç yararlandı.

Özel yetenek kurslarına yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi’nin beden eğitimi, askeri ve polis okullarına yerleşmek isteyen gençlere yönelik açtığı ve yoğun ilgi gören ücretsiz özel yetenek kursları yoğun ilgi gördü.

Beden eğitimi, askeri ve polis okullarına yerleşmek isteyen gençlere yönelik açtığı ve yoğun ilgi gören ücretsiz özel yetenek kurslardan ise 1630 kişi faydalandı.

Zamanlarını kitap okuyarak geçirmek isteyen vatandaşlar yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Kitap Kahve” hizmetinden faydalandı. Ücretsiz ikramların yapıldığı Kitap Kahvelerden 120 bin kişi yararlandı.

Akademi Üniversite, gençlerin kariyer planlamalarına katkı sunacak

Üniversiteli gençlerin kariyer planlamalarına katkı sunmak için Akademi Üniversite’yi hayata geçiriyor.

Büyükşehir Belediyesi, çocuk ve gençlerin eğitimde başarı grafiklerini yukarılara taşımak için yatırımlarına yenilerini ekliyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, merkez Sur ilçesindeki tarihi binada tefrişatın tamamlanmasının ardından üniversiteli gençlerin kullanımına açacak.

 

Video

Resim Galerisi

Arama

Takvim'de ara

« Haziran 2023 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30