Bilgievlerinde kayıtlar devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların eğitimine destek vermek amacıyla açtığı bilgievlerinde yeni dönem için kayıtlar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitimdeki başarı grafiklerini yukarı taşımak ve eğitimleri devam eden öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ve önceki dönemlerde birçok öğrenciyi hedefindeki liseye kavuşturan bilgievlerinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı için kayıtlar başladı.

Eğitim hizmetlerinin ücretsiz verildiği bilgievlerinde, temel derslerin yanı sıra çocukların sosyal becerilerinin gelişmesi için Halk Oyunları, Akıl-Zeka Oyunları, Görsel Sanatlar, Bilişim, Müzik, Robotik Kodlama, Spor Faaliyetleri, Gez-Gör, Eğlenceli Matematik ve daha birçok branşta etkinlikler yer alıyor. 

Öğrenciler değerler eğitimi kapsamında önemli bilim adamları da tanıyarak hayatları ve insanları kattıkları önemli buluşları da öğreniyor. 

Bilgievi ders başarısını arttırıyor

Velilerden Ruken Aydın 2020’den bu yana kızını Merkez Bilgievine getirdiğini ve buradan duydukları memnuniyetten dolayı kayıt yenilediklerini söyledi.

Bilgievi sayesinde kızının derslerinde başarısının arttığına dikkat çeken Aydın, şöyle konuştu: 

“Kızımda hem ders hem sosyal aktivite açısından gelişim gösterdiğini fark ettiğim için kayıt yenilemeye geldim. Burada aldığı temel derslerle ilgili evde tekrarını yapıyor. Okulda da bayağı bir gelişme oldu. Artı sosyal faaliyetler noktasında ve diğer konularda da evde kardeşiyle tekrar yapıyor.”

“Hocalar çocuklarla kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyor”

Velilerden Sinem Maral ise arkadaşının tavsiyesi ile çocuğunu bilgievine kaydettirdiğini aktardı.

Merkezde eğitmenlerin çok ilgili olduğunu vurgulayan Maral, şunları kaydetti: 

“Arkadaşın tavsiyesi üzerine geldim. Onun çocuğu buraya başladığı zaman derslerine ve sosyal aktivitelerine daha çok yönelmeye başladı. O memnun kalınca bende çocuğumu kaydettim. Burada hocaların samimiyetini gördük. Hocalar çocuklarla kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyor.”

Öğrencilerden Elif Eylül Aydın, iki yıldır bilgievine geldiğini ve buradan duyduğu memnuniyetten dolayı kayıt yenilemeye geldiklerini dile getirdi.

Öğrencilerden Meryem Elif Maral ise, arkadaşının tavsiyesi üzerine bilgievine kayıt yaptırdıklarını belirterek özellikle akıl ve zeka oyunlarının kendisine katkı sunacağını ifade etti.

Diyarbakır’da yer alan Merkez Bilgievi, Selahaddin Eyyubi Bilgievi; kırsal kesimlerde yer alan Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar ve Hani Gürbüz Bilgievilerine kayıt yapmak isteyen öğrenciler Eylül ayının sonuna kadar velileri ile beraber eğitim yuvalarına kimlik fotokopisi, öğrenci belgeleri ile gelerek öğrenci formunu doldurup kayıt yaptırabilecek.

Video

Resim Galerisi