DBB “Devlet Teşvik Tanıtım Günleri”nde yer alacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nde yer alacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" ‘Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında’  sloganıyla 1-2 Ekim’de Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde Diyarbakırlı gençlerle buluşacak.

Aralarında Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Hazine, Çalışma, Aile, Milli Eğitim, Ticaret, Gençlik ve Spor, İçişleri, Ulaştırma Bakanlıkları, Savunma Sanayi Başkanlığı, Cimer, Dicle Üniversitesi, Valilik, Büyükşehir Belediyesi’nin de bulunduğu 23 kurum proje kapsamında stantlar kuracak. 

Büyükşehir Belediyesi folklor ve bando gösterileri ile başlayacak etkinlikte, proje tanıtımları, söyleşiler, seminerler, halk oyunları gösterileri ve konserler yer alacak.

Büyükşehir Belediyesi açacağı stantta, Türkiye’nin en büyük lojistik merkezi, mola evi, DİSMEK, gençlik ve spor, sosyal destek projeleri, akademi üniversite, Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY), Surlarda Diriliş projelerini tanıtacak.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

İlki Ankara’da gerçekleştirilen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nin Gaziantep, Konya, Antalya, Adana, Kayseri, Samsun, Sakarya Kocaeli ve Erzurum’dan sonra 11. durağı olan Diyarbakır’da, hibe ve destek sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri hedefini seçmek, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen gençleri bilgilendirecek.

Gençlerin yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine katkıda bulunmak, ekonomi, eğitim, kültür, sanat, bilim, sağlık ve spor gibi her alanda verilen destekler hakkında bilgilendirmek ve doğru yönlendirmek hedefiyle TEKNOKENT, KOSGEB ve 1 Milyon İstihdam Projesinden yararlanan girişimcilerle gerçekleştirilecek panellerin yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle konser ve gösterilerin de yer aldığı etkinliklerde gençler hem bilgilenecek hem de hoşça vakit geçirecek.