Vali Su, Recai Kutan Piknik Alanında çalışmaları inceledi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, çalışmalarında sona yaklaşılan Devegeçidi Recai Kutan Piknik alanında incelemede bulundu.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 161 dönüm alan üzerine kurulu Recai Kutan Piknik Alanında bakım ve yenileme çalışmalarının yüzde 90’ını tamamladı.

Vali Su, piknik alanında yürütülen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı, personele kolaylıklar diledi.

“Yakında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak”

Alanda yakında çalışmaların tamamlanacağını aktaran Vali Su, şunları kaydetti:

“Recai Kutan Piknik alanı, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, atıcılık, paintball, okçuluk, seyir terası ve daha birçok donatı ile yakında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.”

Vali Ali İhsan Su’ya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi eşlik etti.

Devegeçidi Recai Kutan Piknik alanı

Büyükşehir Belediyesi, Recai Kutan Piknik alanda peyzaj, bitkilendirme ve çevre düzenleme çalışması yaptı. Belirlenen alanlara 21 metrekare genişliğinde 21 bungalov ev ve çamaşır, ütü, erkek-kadın tuvaleti, market ve kafeden oluşan 6 ahşap sosyal ünite evi inşa etti.

Alanda şimdiye kadar yapılan yenileme çalışmalarında kanalizasyon, içme, yangın ve bahçe suyu altyapıları, otopark, su deposu, izci idari bina, mescit, paintbol hizmet binası, çocuk oyun grupları, bungalov evler, çevre ve istinat duvarlar ile taş restoran çalışmaları tamamlandı.

Piknik alanında, yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, izcilik kampı, paintbol oyun sahası, okçuluk-atıcılık, kamping alanı, seyir terasları, yürüyüş yolları, basketbol sahaları, 360 araç kapasiteli otopark ile vatandaşların aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirmesine olanak sağlanacak.

Resim Galerisi