Gençler Diyarbakır’ın doğal güzelliklerini keşfedecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Diyarbakır’ı Geziyoruz” etkinliği ile lise öğrencilerini kentin doğal güzelliklerinin bulunduğu ilçelerde gezilere götürecek.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, gençlerin kenti tanıması, derslerde moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla gezi programı düzenleyecek.

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Eğil, Çüngüş, Kulp, Lice ilçeleri ve Karacadağ bölgesinde düzenlenecek “Diyarbakır’ı Geziyoruz” etkinliğiyle gençler doyasıya eğlenecek.

Projeyle öğrenciler; tarihi, turistik yerleri gezecek, kar yağan bölgelerde kartopu ve birçok etkinliği gerçekleştirme fırsatı bulacak.

Ücretsiz düzenlenecek etkinliklerde, öğrencilerin ulaşımları Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla yapılacak. Programda öğrencilere sucuk ekmek, sıcak ve soğuk içecekler ikram edilecek.

Başvurular online

Etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, Ad, Soyad, Doğum Tarihi (Gün/Ay/Yıl/), telefon numarası, T.C. kimlik numarası, veli bilgileri ile öğrenci belgelerini "http://form.jotform.com/230251220132939" linkine yükleyerek 3 Şubat’a kadar başvuruda bulunabilecek.

Yapılacak değerlendirmenin ardından etkinliklere katılmaya hak kazanan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden yayınlanacak.