Yazar Bekir Develi Diyarbakırlılarla buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ninRamazan ayına özel hazırladığı kültür-sanat takvimi kapsamında Yazar Bekir Develi, Diyarbakırlılarla bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi, “Sezai Karakoç Kültür ve Sanat Sezonu” kapsamında Ramazan ayına özel hazırladığı Kültür ve Sanat Etkinlik Takvimi devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca “Diyarbakır’da Ramazan Bir Başka” mottosuyla hazırlanan takvimde Ramazan sohbetleri etkinlikleri kapsamında Yazar Bekir Develi, söyleşi gerçekleştirdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, Develi anlattığı hikayelerle büyük beğeni topladı.

“Etkinliklere ailece katılıyoruz”

İzleyicilerden Kerim Tuncay, Bekir Develi’yi severek takip ettiğini, yazarı Diyarbakır’da gördüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

Develi’nin gençler için bir ilham kaynağı olarak gördüğünü ifade eden Tuncay, anlattıklarıyla gençleri motive ettiğini belirtti.

Tuncay, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlik takvimini takip ediyorum. Bir gün söyleşi, bir gün tiyatro, bir gün edebiyatla ilgili bir program yapılıyor, etkinliklere ailece katılıyoruz. Dolu dolu bir Ramazan ayı geçiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.”

Katılımcılardan Yusuf Damlayıcı ise etkinliği çok beğendiğini aktararak Ramazan ayı takviminin özellikle gençlere hitap ettiğini ifade etti.

Resim Galerisi