Sur Yiğitçavuş mahallesinde altyapı çalışmalarında sona gelindi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni imar alanı olan Sur ilçesi Yiğitçavuş mahallesinde altyapı çalışmalarında sona yaklaştı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yeni yerleşim alanlarında altyapı ve içme suyu şebeke çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Sur ilçesi Yiğitçavuş Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalar kapsamında 10 bin 842 metre içme suyu şebeke hattı ve 350 abone bağlantısı gerçekleştiriyor.

Altyapı çalışmaları kapsamında ise 14 bin 352 metre kanalizasyon şebeke hattı, 270 muayene bacası, terfi istasyonu ile 309 metre terfi hattı bitme aşmasına geldi.

“Modern ve konforlu üstyapının yolu altyapıdan geçiyor”

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekipler tarafından yürütülen çalışmaları inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.

Çalışmaların kent için önemine değinen Tutşi, şöyle konuştu:

“Kent her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. DİSKİ, kentin sağlıklı bir altyapıya kavuşması için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Modern ve konforlu üstyapının yolu, tamamen sağlam bir altyapıdan geçmektedir. Altyapısı sağlam olarak inşa edilen alanlar başta ekonomi olmak üzere birçok avantaj sağlıyor. Sur ilçesinin yeni imar alanında yapmış olduğumuz altyapı çalışmaları kentin gelişimine çok büyük katkılar sunacak. Yatırımlarımız Diyarbakırı’mıza hayırlı olsun.”

 

Resim Galerisi