Bu sayfayı yazdır

Sayın Güzeloğlu, Sancak Devir Teslim Törenine Katıldı.

 

 

16. Mekanize Tugay Komutanlığı Sancak Devir Teslim Töreni Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V.  Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

 

Törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra; askeri, mülki erkan ve eşleri katıldı.

 

16. Mekanize Tugay Komutanlığında düzenlenen törende Tuğgeneral Mustafa Yaşar Arslanhan, görev süresini tamamlaması nedeniyle sancağı Tuğgeneral Ali Fuat Arıkan’a teslim etti.

 

Sancak devir teslim töreni İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 16. Mekanize Tugay Komutanlığının tarihçesinin okunmasının ardından ise sancağı devralan ve devreden komutanlarımızın özgeçmişleri okundu.

 

Sancak devir teslimi için platformda yerini alan Tuğgeneral Arslanhan ve Tuğgeneral Arıkan devir-teslim andını içtiler. Sancak devir-teslim andından sonra Tuğgeneral Arslanhan’a  hizmet anısı verildi.

 

Daha sonra 2. Ordu Komutan V. ve 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla’nın yaptığı konuşmanın ardından sancak devir teslim töreni, tören geçişi ile sona erdi.

Resim Galerisi