Bilgievlerinde kayıtlar başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların eğitimine destek vermek amacıyla açtığı Bilgievlerinde yeni dönem için kayıtlar başladı.

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitimdeki başarı grafiklerini yukarı taşımak ve eğitimleri devam eden öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ve önceki dönemlerde birçok öğrenciyi hedefindeki liseye kavuşturan Bilgievlerinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı için kayıtlar başladı.

Eğitimlerin ücretsiz verildiği Merkez Bilgievi, Selahaddin Eyyubi Bilgievi, Ali Emiri Bilgievi, kırsal kesimlerde yer alan Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar ve Hani Gürbüz Bilgievilerine kayıt yapmak isteyen öğrenciler 21 Eylül’e kadar velileri ile beraber eğitim yuvalarına kimlik fotokopisi, öğrenci belgeleri ile gelerek öğrenci formunu doldurup kayıt yaptırabilecek.

2-3-4-5-6-7-8. Sınıfları kapsayan Bilgievi eğitimlerinde, temel derslerin yanı sıra çocukların sosyal becerilerinin gelişmesi için Halk Oyunları, Akıl-Zeka Oyunları, Görsel Sanatlar, Bilişim, Web Tarasım, Müzik, Robotik Kodlama, Spor Faaliyetleri, Gez-Gör, Eğlenceli Matematik ve daha birçok branşta etkinlikler yer alıyor. 

Öğrenciler değerler eğitimi kapsamında önemli bilim adamlarını da tanıyarak hayatları ve insanları kattıkları önemli buluşları da öğreniyor.