Mesleki Eğitim Merkezi


  

Kentimizin en yakıcı sorunlarından biri de şüphesiz işsizliktir. Kentte çalışabilir nüfusun yüzde 60'nın işsiz olduğu çeşitli istatistiki verilerle ortaya konmaktadır. 

Oranın bu boyutta yüksek olması sadece ülkenin veya kentimizin işsizliği ile açıklanamaz şüphesiz. Yaşanan göç en önemli faktördür.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Meslek Edindirme Merkezi bünyesinde mesleki eğitim programları başlatarak eğitim programlarımız Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarlı Muhasebe, Doğalgaz, Sıhhı Tesisatçılık, Tekstil, Web Tasarım, Aşçılık, Otomotiv (araç bakım onarım) Kuaförlük, Cilt bakımı, Halkla İlişkiler, İngilizce, Autocad,  Diksiyon gibi programlarımızla temel hedefimiz Diyarbakır’da kırdan kente göç edenlerin kente ekonomik uyumunu kolaylaştırmak için mesleki eğitim yoluyla vasıflı hale getirmek ildeki işsizlikle ve yoksullukla mücadele etmek.

EĞİTİMİN AMACI

}  Diyarbakır’da kırdan kente göç edenlerin kente ekonomik uyumunu kolaylaştırmak için mesleki eğitim yoluyla vasıflı hale getirmek

         ildeki işsizlikle ve yoksullukla mücadele etmek.

HEDEF GRUP

}  15 – 45 yaş aralığında, yoksul ve/veya yoksun

}  Göçle gelen aileler

}  İşsiz ve mesleksiz gençler,

}  Kadınlar

}  Sokakta çalışan çocuklar (15 yaş üzeri)

EĞİTİM İÇİN GEREKLİ BELGELER

2 Adet kimlik fotokopisi , 2 Adet diploma fotokopisi (öğrenci belgesi)

2 Adet fotoğraf, Not: Kursa katılacak kursiyerlerin en az ilkokul mezunu olması