Şehitlik’te bulunan aşevinin dönüştürülerek ihtiyaca uygun gündüz’lü bakım evi (mola evi)’ne uygun olarak projesi düzenlenmiştir. Zemin + 1 kattan olusan bina proje tamamlandığında daha çok şehitlik bölgesine hitap edecektir.
Melike Belkıs Kaplıcaları, doğası ve tarihi eserleri ile turizm alanında önemli bir potansiyele sahip olan Çermik ilçesinin, kaplıca ile sınırlı olan turizm gelirlerinden ilçede faaliyet gösteren diğer esnafların da yararlanmasını sağlamak, ilçeye yeni bir cazibe merkezi kazandırmak amacıyla bu projehazırlanmıştır. Proje kapsamında Çarşı Caddesi ve Eski Siverek Caddesinde bulunan işyerlerinin dış cephe iyileştirmesi yapılacak, caddelerin altyapı ve üstyapı sorunları giderilecek, cadde üzerinde bulunan Saray Hamamı ilerleyen süreçte kent müzesine dönüştürülerek ilçe turizmine kazandırılacaktır.
Lice İlçesi Duru Köyü mevkiinde bulunan Eshab-ı Kehf Mağarası çevresinde yaklaşık 2.000 m² alanda yapılacak projede mescit, otopark, wc ve çevre peyzaj düzenlenmesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Çalışmalara başlanılacaktır.Lice İlçesi Duru Köyü mevkiinde bulunan Eshab-ı Kehf Mağarası çevresinde yaklaşık 2.000 m² alanda yapılacak projede mescit, otopark, wc ve çevre peyzaj düzenlenmesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Çalışmalara başlanılacaktır.
Sur ilçemizde Ramazan ayında düzenlenmeyi planladığımız etkinlikler için Kurşunlu Cami çevresinde peyzaj düzenleme çalışmalarına hız verdik. Çalışma kapsamında belirlenen alana farklı türlerde 62 ağaç ve 201 adet çalı diktik ve zemine 15 dönüm rulo çim ektik.
Sayfa 1 / 7