Güzeloğlu alanda, Büyükşehir seferber...

Büyükşehir Belediyesi tüm ekipleri ile karla mücadele çalışmasını yürütüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  kentte yaşanan yoğun kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi ve ulaşımın aksamaması için 12 araçla kent genelinde hizmet veriyor. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’da kar yağışının yoğunlaştığı anlarda alana inerek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin kentte yaşanan yoğun kar yağışından dolayı vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmemesi ve ulaşımın aksamaması için yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.  

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kentte yaşanan yoğun kar yağışına karşı 6 adet tuz ve kar küremeli araç, 2 küreme aracı, 1 greyder ve 3 adet JCB aracı olmak üzere toplam 12 araç kent genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ekipleri ile sahada hazır bulunduğu ve olumsuz durumlarla karşılaşan vatandaşların ALO 153 hattını arayarak ya da 0501 121 21 21 WhatsApp hattına yazarak bildirmeleri istendi.

Açıklamada ayrıca evsiz ve barınma sorunu yaşayan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi misafirhanesine başvurarak konaklayabilecekleri belirtildi.

 

Resim Galerisi