Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın aldığı tiyatro, sinema, gösteri merkezi, nişan-düğün salonu, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi gibi umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin faaliyetleri durdurulması kararı kapsamında kent genelinde denetimler başlattı.

Halkı sağlığını korumak için denetimlerini aralıksız sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü ve ilçe zabıta ekipleri ile birlikte İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği ek genelge kapsamında sıklaştırdı. Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genelgede belirtilen tiyatro, sinema, gösteri merkezi, nişan-düğün salonu, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi gibi umuma açık istirahat yerlerinin faaliyetleri durdurulması kararı çerçevesinde kent genelindeki işyerlerinin karara uyup uymadığını kontrol etti.

Genelgede belirtilen işyerlerini denetleyen ekipler, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararın dün gece saat 00.00 itibarıyla yürürlüğü girildiğini işyeri sahiplerine ileterek karara uyulması için uyarılarda bulundular. Zabıta ekipleri, işyeri sahiplerine işyerinin kapalı olduğunu belirtecek bilgilendirme yazısını kapılara asmaları gerektiğini de belirttiler.

‘Olumsuz durumları ‘ALO 153’e bildirin’

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, işyeri sahiplerinin İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararlara uymasının halk sağlığı açısından önemli olduğu vurgulandı. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ekipleri ile Koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirler için seferber olduklarını belirtikleri açıklamada, herkesin ayrıca bu konuya karşı daha duyarlı olmaları ve olası olumsuz durumlarla karşılaştıklarında ‘ALO 153’ şikayet hattına bildirmeleri istenildi.

 

Resim Galerisi