Güzeloğlu’ndan Anneler Günü Mesajı

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun Anneler Günü Mesajı

Karşılıksız sevginin, aile birliğinin, hoşgörü ve fedakarlığın sembolü olan; başımızın tacı değerli annelerimiz şüphesiz ki hepimizin en değerli varlığıdır. Hayatın her noktasında en büyük destekçimiz olarak bizleri bugünlere taşıyan annelerimize ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Onlar sadece bizleri bir fidan gibi özenle bakıp büyütmekle kalmıyor; bizlere iyi birer insan olmayı öğretiyor, aile birliğini yaşatıyor, kültürümüzü devam ettirerek toplumu geleceğe taşıyorlar.

Bu anlamlı gün vesilesiyle annelerimize olan sevgimizin, onlara verdiğimiz değerin daha anlaşılır bir şekilde ifade edilmesini ve bu değerin hakettikleri şekilde onlara iletilmesini diliyorum. Bizi bu günlere getirip, emek veren annelerimize karşılıksız sevgileri, fedakârlıkları ve sabırları için teşekkür ediyor; varlıklarını ve verdikleri emekleri hiç bir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin her birini ayrı ayrı minnet, şükran, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün hayatta olmayan başta kendi annem olmak üzere tüm annelerimize Allah’tan rahmet, yaşayan annelerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V.

Hasan Basri Güzeloğlu