Büyükşehir Belediyesi’nden Down Sendromlu Kursiyerlerine Bayram Sürprizi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Aktif Yaşam Merkezi Artı 1 Cafe’de aşçılık eğitimi alan down sendromlu öğrencileri Ramazan Bayramı’nda unutmayarak adreslerinde ziyaret ederek hediye paketleri dağıttı.

Dayanışma duygularının arttığı Ramazan Bayramı’nda başta dezavantajlı gruplar olmak üzere birçok kesimi unutmayarak kapılarını çalmayı ihmal etmeyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 15 Temmuz Parkı içinde oluşturulan ve engellilere farklı alanlarda hizmet veren Aktif Yaşam Merkezi Artı 1 Cafe’de aşçılık eğitimi alan down sendromlu öğrencileri ziyaret etti. Sokağa çıkma kısıtlamasında yapılan bu sürpriz ziyaretten dolayı oldukça mutlu olan down sendromlu öğrenciler, uzun zaman sonra tekrar öğretmenleriyle kısa sürede olsa birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Aktif Yaşam Merkezi, eğitmenleri ve yetkilileri ziyarette down sendromlu öğrenciler ile ailelerinin Ramazan Bayram’larını kutladı. Buluşmada ayrıca down sendromlu öğrencilere hediye paketleri dağıtıldı, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun bayram mesajı iletildi. 

Yapılan bu anlamlı, nazik ziyaretten dolayı down sendromlu öğrenciler ve aileleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.  

Resim Galerisi