Başkan Atilla: Diyarbakır'ın Tarımda Öncü Bir Şehir Olması İçin Birlikte Çalışacağız

Diyarbakır Ziraat Odaları Başkanlığını ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Diyarbakır'ın tarımda öncü bir şehir olması için birlikte çalışacağız." dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, meslek odaları temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Diyarbakır Ziraat Odaları Başkanlığını ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil ve ilçe oda başkanlarıyla görüştü.

Ziraat Odaları Başkanlığının görüş ve taleplerini dinleyen Başkan Atilla, Büyükşehir Belediyesi'nin tarıma ve çiftçiye önem verdiğini söyledi. Kırsal kalkınma için çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Atilla, şöyle konuştu: "Diyarbakır'ın tarımda öncü bir şehir olması için birlikte çalışacağız. Tarım potansiyelinin en iyi şekilde kullanarak kırsal kalkınmanın sağlanması için bu yıl hayata geçireceğimiz projelerle bundan sonraki dönemlerde tarım odaklı kalkınmanın sürdürülebilirliğini sağlamaya gayret edeceğiz. Önemli tarım odaklı kalkınma projelerinin ön çalışmasını Büyükşehir Belediyesi olarak başlattık. Bunların olgunlaşmasıyla birlikte sektörle ve üreticilerimizle paylaşacağız. Diyarbakır Tarım Teknolojilerinin de merkezi olmalıdır. Bu konuda da ön çalışmaları başlatmış bulunmaktayız. Çalışmamızla modern tarım teknolojilerinin ilimizde kullanılması ve bölgeye örnek çalışmaları gerçekleştirmeyi planlıyoruz."

Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Delil ise, Başkan Atilla'ya tarıma ve çiftçiye verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti.

Resim Galerisi

Takvim'de ara

« Aralık 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Hava Durumu

Parçalı Bulutlu

8°C

Diyarbakır

Parçalı Bulutlu

Nemli 75%

Rüzgarlı 4.83 km/h

  • 15 Aralık 2018

    Parçalı Bulutlu 10°C 0°C

  • 16 Aralık 2018

    Bulutlu 7°C 5°C