Tamara'nın Çığlıkları

Tiyatro
Tarih: 03 Kasım 2018 Cumartesi 20:00

Canan Aksoy'un yazdığı, Ata Aksoy'un yönettiği, Handan Ekici ve Ata Aksoy'un oynadığı  tiyatro oyunda, kadınların engellendiği bir dünyada, Tamara önüne çıkan duvarları aşmaya çalışırken aynadaki farklı sesler ve karakterlerle de hesaplaşır. Tamara müzikle, dansla ruhunu arındırırken   varoluşunu da  anlamlandırmak için mücadele verir. Dışarıdan gelen fısıltılara, bölünmelere karşın kendini bütünlemeye çalışır. 

İnsanın varoluşuna, kendine en yakın hissettiren,yenileyen araç sanat olduğu için Tamara’nın kendi varoluşunu var etmesinde, yeniden doğuşunda sanatın bir çok dalı Tamara’ya arkadaşlık eder. Tamara kendi çığlığının sesinde ve aynada gördüğü çatlaklarda mim ve flamenkoile kaderine başkaldırır. Tamara, güneşin doğuşuyla ,onu kendinden uzaklaştıran, benliğinde karmaşalar yaratan ve çekiştiren her sese karşın dimdik ayakta durmayı öğrenir.

Tiyatro, pantomim ve dansı buluşturan, lirik şiirin bağlayıcı unsur olarak kullanıldığı disiplinler arası performans türü olan Tamara'nın Çığlığı, kadının tüm çoğrafyalar da kendine, ülkesine ve başka ülkelerde mülteci olma durumunu anlatıyor. 

Ücretsiz Tiyatro günleri kapsamında atölyemizin hazırladığı, Canan AKSOY'un yazdığı, Ata AKSOY'un yönettiği "Tamara'nın Çığlıkları" adlı oyunumuza katılmanızı bekleriz...

 

 

Tüm Tarihler


  • 02 Şubat 2019 Cumartesi 20:00
  • 01 Şubat 2019 Cuma 20:00
  • 29 Aralık 2018 Cumartesi 20:00
  • 08 Aralık 2018 Cumartesi 20:00
  • 07 Aralık 2018 Cuma 20:00