Büyükşehir Belediyesi Semt Pazarlarını Denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının korona virüsü tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge doğrultusunda semt pazarlarında denetim yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yayımlanan genelge ile semt pazarında ki giyim, oyuncak ve benzeri ürünlerin satışına izin verilmeyeceği, süs eşyası, çanta gibi eşyaların satıldığı pazarların geçici süreyle kapatılacağı ve pazar tezgâhları arasındaki mesafenin 3 metre olması gerektiği belirtildi. 81 İl Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıtada Daire Başkanlığına bağlı ekipler, semt pazarlarında denetim yaptı.

Kent genelinde yapılan denetimlerde zabıta ekipleri, Pazar esnafına satılan ürünlerin sağlıklı olması gerektiğine dikkat çekerek uyarılarda bulundu. Ekipler, pazar esnafından müşterilerin satılan ürünlere dokunmasına müsaade etmemelerini ve tezgâhlar arasındaki mesafenin 3metreye çıkartılmasını istedi. Pazar esnafına eldiven ve maske kullanmaları gerektiğini hatırlatan Zabıta görevlileri, maskesi ve eldiveni olmayan bazı satıcılara maske ve eldiven verdi. Zabıta ekipleri pazarcılara alışveriş esnasında ürünleri kendilerinin vermesi gerektiğini belirterek, kurallara uymayan vatandaşları da uyardı.

 

Resim Galerisi