Refüj ve kavşakları laleler renklendirecek

Kentin estetik açıdan daha iyi bir görünüm kazanması için peyzaj çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Aralık’ta diktiği 80 bin 490 adet lale soğanı, Mart ve Mayıs ayında çiçek açarak orta refüj ve kavşakları renklendirecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar, Sur, Kayapınar ile Yenişehir ilçelerinde peyzaj çalışmalarına devam ediyor. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kentin daha estetik bir görünüme kavuşması için belirlenen orta refüj ve kavşaklara toplam 80 bin 490 adet lale soğanı dikimini gerçekleştirdi. Aralık ayında dikimi yapılan lale soğanları, Mart ve Mayıs aylarında çiçek açamaya başlayacak. Lale dikimi için hummalı ve titiz bir çalışma yürüten ekipler, ayrıca kentin orta refüj ve kavşaklarına 13 bin 248 adet hercai menekşe, 520 gül ile 48 bin 986 adet menekşe dikti. 

3 bin 940 adet çalı dikildi

Büyükşehir Belediyesi, çiçek dikimi dışında park, orta refüj ve kavşakların peyzaj anlamında daha renkli görünmesi amacıyla 20 gold taflan, 120 leydani, bin 570 cennet bambusu,170 şimşir, bin 740 zakkum, 180 ada çayı, 10 hanımeli,120 alev, 10 lavantin olmak üzere toplam 3 bin 940 adet çalı dikti.

2 bin 36 adet ağaç toprakla buluştu

Ağaçlandırma çalışmalarına da devam eden Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Karaçalı Mahallesi’ne 60 çınar ve 137 dişbudak, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Devegeçidi Piknik Alanı’na bin 839 adet toros sediri ağacını toprakla buluşturdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Bağlar, Sur, Kayapınar ile Yenişehir ilçelerinde çiçek, ağaç ve çalı dikme çalışmalarına devam edecek.

Resim Galerisi