Bilgi Evi’nden geri dönüşüm çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri toplam 40 kg atık pil ve bataryayı toplayarak geri dönüşüme kazandırdı.

Online sistemle eğitim çalışmalarına ara vermeden devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi, geri dönüşüm konusunda önemli bir projeye imza attı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, öğrencilerde sosyal duyarlılığı artırmak için doğaya ciddi anlamda zarar veren ödüllü atık pil ve batarya toplama kampanyası başlattı. Öğrenciler, kampanya süresince ikamet ettikleri evlerinde kullandıkları ve çevreye gelişi güzel atılan toplam 40 kg atık pil ile bataryaları bir araya getirdi. Toplanan pil ile bataryalar daha sonra öğrencilerin katılımıyla geri dönüşüme kazandırılmak üzere Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na teslim edilecek.

En fazla atık pil toplayan öğrenciler ödüllendirilecek

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2 aylık süre zarfında en fazla atık pil ve bataryayı toplayan öğrenciler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, eğitim dönemi boyunca öğrencilere yönelik bu tarz çalışmalarını sürdürecek.

Resim Galerisi