Öğrenciler Çanakkale Şehitleri’ni andı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde Bilgi Evi ile Akademi Lise’de öğrenim gören öğrenciler, düzenlenen etkinliklerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutladı ve şehitleri andı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Merkez Bilgi Evi, Sümerpark Bilgi Evi ile Akademi Lise’de öğrenim gören öğrenciler, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları dikkate alınarak düzenlenen etkinliğe öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı. Milli birlik ve beraberliğin sembolü olan, aynı zamanda inancın zaferi olarak bilinen bu anlamlı günde heyecan ve duygu dolu anlar yaşandı.  

Şehitlerin anısına yapılan 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Merkez Bilgi Evi Müzik Kulübü öğrencileri, Çanakkale destanında dile getirilen kahramanlık türkülerini seslendirdi. Öğrenciler, Çanakkale ruhunu sergiledikleri, tiyatro ve drama gösterileriyle sahneye taşıdı. ‘’ Şehit Olan Kahraman Askerlerimizin’’ hikâyelerinin sahnelendiği tiyatro gösteriminin finalinde öğrenciler Türk bayrağını dalgalandırdı.

Öğrencilerin okudukları şiirlerle devam eden 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Günü ve Mehmet Akif Ersoy’un yâd edilmesiyle sona erdi.

 

Resim Galerisi