Karaloğlu, Ergani’de açılış ve temel atma törenine katılacak

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Ergani Kemertaş Aile Sağlık Merkezi’nin temelini atacak, Büyükşehir Belediyesi’nin Ergani’de yapımını tamamladığı mahalle yollarının açılışını yapacak.

Vali Karaloğlu, ilçelerde vatandaşların yaşam kalitesini artıracak çalışmaların temel atma ve açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Karaloğlu, 22 Ekim Cuma 20 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri, 112 A.S.H.İ ve 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi'nin yer alacağı Ergani Kemertaş Aile Sağlık Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirecek.

Yapımı tamamlanan 45 km yolun açılışı yapılacak

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde vatandaşların güvenli ve konforlu seyahat etmeleri amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Ergani’de 38 milyon lira harcamayla asfalt, stabilize, yama, reglaj, şarampol açılması, hendek açılması, sanat yapıları, hafriyat, yol açma, büz, menfez çalışmaları yürüten Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, toplamda 45 kilometre yol asfaltladı.

Vali Karaloğlu, yapımları tamamlanan Armutova, Sallar, Dalbudak, Güneycik, Yapraklı, Hacıkayalar, Kortaş, Ayrancılar, Moğulevleri, Kolbaşı, Yapraklı, Aşağı Makam Küme Evleri, Dibektaş, Makamdağı Yolu, Devletkuşu, Beşbudak, Ozan, Moğulevleri, Başaran ve Ayrancılar mahalle yollarının açılışını yapacak.

Resim Galerisi