Siverek Caddesi’nde asfalt çalışmaları tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğinin rahatlaması açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Siverek Caddesi’nde asfalt çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, 2021 sezonuyla birlikte kenttin caddelerini yenileme, yeni imar alanlarında yollar açma ve trafik sıkışıklığını gidermek için bağlantı yollarında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, hava limanı bağlantısı nedeniyle kent trafiği açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Siverek Caddesi’nde,bozulmaların önüne geçmek amacıylaaltyapı çalışmalarını büyük bir özenle gerçekleştirdi.

Avşin Kavşağı’ndan Avzem Kavşağı’na kadar olan 2 bin 300 metrelik kısımda yol da kazı dolgu işleri olmak üzere altyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler,ardından 45 bin ton asfalt 145 bin ton temel malzeme, 36 bin 600 metre bordür yaptı.

30 metre genişliğinde 6 bin 100 metrelik yolda asfalt çalışmalarını tamamlanan Siverek Caddesi’nde, refüj ve kaldırım çalışmaları ise devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, kentte trafiğin rahatlaması amacıyla çalışmalarına devam edecek.

 

Resim Galerisi